Joan Osborne w piosence „One of us” śpiewała „co gdyby Bóg był jednym z nas?” My idziemy o krok dalej i obrazowo, przy pomocy Sztucznej Inteligencji, przypominamy, że Jezus jest wśród nas każdego dnia. 

Ewangelia uczy nas, że ludzie, którzy pomagali potrzebującym, zostaną nagrodzeni życiem wiecznym. Niezależnie od nagrody, powinniśmy pielęgnować w sobie chęć traktowania każdego tak, jakby to był sam Jezus, ponieważ tak właśnie jest.

W związku z tym zdecydowaliśmy się skorzystać z narzędzi do generowania obrazów na podstawie tekstu, aby lepiej sobie wyobrazić, jak mogłoby to wyglądać, gdyby powrót Jezusa miał wymiar o wiele bardziej dosłowny.

Na kawie z Tobą 🙂

Jezus na kawie

Jezus siedzący z nami przy jednym stoliku w kawiarni faktycznie wygląda nieco mało prawdopodobnie, ale może aby poczuć Jego obecność, wystarczy zaprosić na kawę dawnego przyjaciela?

Na pewno nie będzie to czas zmarnowany, ponieważ wspólnota buduje siłę. 

W drodze do pracy

Przypowieści, takie jak „O robotnikach w winnicy”, „O talentach”, czy „O dobrym Samarytaninie” uczą nas, że Jezus potrafił szanować owoce ciężkiej pracy i dobrze rozumiał, na czym polega zguba grzechu lenistwa.

Nie mamy pewności, czy podróżowałby autobusem, rowerem czy samochodem, ale prawdopodobnie łatwiej sobie go wyobrazić jako wolontariusza w schronisku dla zwierząt niż pracownika korporacji. 

Jezus czeka na autobus
Jezus jedzie na rowerze
Jezus pracuje w biurze
Jezus trzyma psa w schronisku

Podczas spędzania czasu wolnego

Zapewne istnieje pewna rodzina drzew figowych, która się z nami nie zgodzi, ale Jezus harmonijnie współistniał ze światem naturalnym i wyraźnie zwracał uwagę na nierozerwalność wszystkiego, co istnieje wokół nas. 

Wyobrażając sobie Jezusa podczas spędzania wolnego czasu, można śmiało założyć, że płótno i farby będą pewnie stanowiły dla niego lepszą rozrywkę, niż skoki z wysokości, co wcale nie oznacza, że nie potrafiłby zadbać o formę i zdrowie. 

Poza malowaniem, bieganiem, czy gotowaniem, z pewnością nie zabrakłoby też czasu na lekturę Pisma Świętego. 

Jezus maluje
Jezus biega
Jezus przygotowujący posiłek
Jezus czyta książkę
Jezus na spacerze

A czy Ty rozglądasz się uważnie podczas swoich spacerów?

Podczas poznawania współczesnego świata

Spójrzmy prawdzie w oczy — technologia idzie do przodu tak szybko, że już chyba nawet młodzi czują się staro. Jedno jest pewne — jakiś telefon trzeba ogarnąć 🙂 

Jezus korzystający z nowoczesnego telefonu

Ponadto, umiejętna rozrywka i właściwe wykorzystanie technologii stanowią dar od Boga. Kto, jeśli nie On, miałby wiedzieć, jak cieszyć się życiem, na przykład korzystając z okularów do Wirtualnej Rzeczywistości? 

Jezus korzystający z okularów VR

A cuda we współczesnym świecie?

Kiedyś wystarczyło zamienić wodę w wino – dziś sprawa jest nieco bardziej skomplikowana i każdemu trzeba przygotować innego drinka.

Jezus próbuje cudu przemiany

Na całe szczęście większość serc można ponadczasowo podbić niebiańsko dobrze przyrządzoną kawą.

Jezus próbuje zrobić kawę

Nie ma jednak znaczenia, w którym stuleciu wróciłby Jezus Chrystus — z pewnością miałby czas na napisanie listu do swoich bliskich, np. do swojej matki. Tak poświęcony czas, jest największym cudem, na jaki stać każdego z nas. 

Jezus pisze list

Dlatego zachęcamy Cię dzisiaj do rozejrzenia się dookoła, spędzenia czasu z przyjaciółmi lub chociażby do bycia bardziej życzliwym dla samego siebie. 

Kto wie? Może nawet napiszesz dzisiaj list, i to Ty staniesz się Jezusem w oczach swoich najbliższych?

Pomóż innym i udostępnij:
Facebook
Twitter(X)
WhatsApp